دوشنبه ٠٧ فروردين ١٣٩٦
اخبار > برگزاری مانور زلزله در شهرستان شهریار


 

نسخه چاپي      ارسال به دوست     برگزاری مانور زلزله در شهرستان شهریار

    


روابط عمومی دانشگاه: مانور زلزله در شهرستان شهریار در تاریخ 15 دی ماه برگزار شد.

براساس سناریو از پیش طراحی شده، مانور زلزله و به دنبال آن انفجار و نشت مواد سمی در وحیدیه شهریار، ساعت10:00 صبح روز پانزدهم دی ماه، با همکاری اورژانس 115 شبکه بهداشت و درمان شهریار، سازمان آتش نشانی وحیدیه، فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، سپاه ناحیه ی شهریار، اداره گاز شهرستان شهریار و وحیدیه، سازمان هلال احمر شهریار انجام شد.

 

سناریو:

در ساعت 10:00 صبح بر اثر زمین لرزه در شهریار که کانون آن وحیدیه بود وانت بار از مسیر خود خارج و با خودرو حامل مواد سمی و رادیواکتیو برخورد کرد. بر اثر حادثه انفجاری در محل رخ داد و واحد های مسکونی تخریب شدند و به دنبال این حادثه ساکنین دچار مصدومیت و سرنشینان هر دو خودرو شدیدا دچار جراحت هایی شدند.

سریعا عوامل اورژانس115 ، آتش نشانی، تیم امدادی اداره گاز، هلال احمر و نیروی انتظامی در محل حاضر شدند. به دلیل زیاد بودن تعداد مصدومین از 6 دستگاه آمبولانس اورژانس 115، تیم پاکسازی مواد عفونی اورژانس 115 و 3 دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد هلال احمر استفاده شد. تیم کمیته بهداشتی مدیریت کاهش خطر بلایا شبکه شهریار شامل معاون بهداشتی شبکه،  رئیس امور اداری، دو پزشک، کارشناسان مامایی، کارشاسان بهداشت محیط، مراقب سلامت و روانشناس در بیمارستان صحرایی حضور فعال داشتند و برای ارائه خدمات مورد نیاز اقدام نمودند.

جهت پوشش درمانی مصدومان از پایگاه های نزدیک به محل حادثه کمک گرفته شد. اقدامات سریع صورت گرفت و مصدومین به بیمارستان های صحرایی تشکیل شده شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر  منتقل شدند و حال عمومی آنها قابل قبول بود.2 سر نشین ماشین حامل مواد سمی و رادیواکتیو به علت محدودیت و وخامت حال آن ها توسط بالگرد به مرکز درمانی مجهز منتقل شدند.

عوامل نیروهای انتظامی و آتش نشانی محل را تحت کنترل داشته و نظم و امنیت برقرار شد.

هدف از مانور تقویت روحیه ی همکاری و افزایش تعامل بین ارگان ها و شناخت نقاط قوت و ضعف در مواقع لزوم، آموزش به اقشار جامعه و به کار گیری هر چه بهتر و سریع تر از امکانات می باشد.

 


 ساعت درج خبر: ١٤:٥٠ تاریخ : شنبه ١٨ دی ١٣٩٥/ شماره خبر : ٣٤٥٨١ /تعداد نمایش اخبار : 203
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

محتويات مرتبط